Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

Sevgili ve kıymetli çocuklar, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan’da “kurtuluş kapısı” kutlu “kadir gecelerine” bir kez daha ulaştık.

Efendimiz Allah Resulü, Muhammed-i Mustafa’nın (sav), Kadir gecesini Ramazan’ın son on gününde arayın hadisi şerifinden yola çıkan müslümanlar son günlerde, “bereket, rahmet, kurtuluş kapısı, günahlardan arınma, yeniden kul olmanın şuuruna varma” bilinciyle, camileri doldurarak, Rabblerinden ”bağışlanma” istemeye başladılar.

Evet sevgili çocuklar! Kadir Gecesi, Kur’an’ın vahiy yoluyla yüce İslam peygamberi Hz. Muhammed’e (sav) gönderilmeye başlandığı gecedir. Bu yüzden Kadir gecesi biz Müslümanlar için çok önemlidir.

Allah-u Teala ise Kur’an’da Kadir gecesini şöyle tanımlanmıştır:
“Doğrusu biz Kur’an’ı Kadir gecesinde indirmişizdir. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede Rabblerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.”

Allah, yeryüzünde yaşayan tüm Müslümanları ırk, dil, mezhep ayrımı gözetmeksizin tek bir ipe yani Öz Muhammedi İslam’a sımsıkı sarılmalarını istemiş ve o Müslümanların hepsini kardeş ilan etmiştir. İşte biz Müslümanlar şu mübarek günlerde birlik ve beraberlik içinde hem günahlarımızdan arınmayı hem de yeryüzünün pis, habis ve necis sistemlerden arındırılmasını yüce Allah’tan istiyor ve niyaz ediyoruz.

Tüm Dünya Müslümanlarının Kadir Gecesi mübarek olsun…

Yorum Yap